Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe vlerëson se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht
NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe vlerëson se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht

NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe vlerëson se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë të hënën në Londër se bashkëpunimi i NATO-s me Serbinë është i mirë dhe e ka vlerësuar këtë vend si partner të besueshëm. Këtë deklaratë të shefit të Aleancës Veri-Atlantike e transmetoi Dragan Shormaz, kreu i delegacionit serb në Asamblenë Parlamentare të NATO-s në Londër. Shormaz thotë se gjatë seancës së djeshme, deklarata e rëndësishme e Stoltenbergut mund të dëgjohet se NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë, dhe se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...