Fillimi / Njoftime / Ndërron jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe mësimdhësi, Musa Derguti nga Rezalla e Drenicës

Ndërron jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe mësimdhësi, Musa Derguti nga Rezalla e Drenicës

Ka ndërruar jetë njëri prej ushtarëve të parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Drenicë, Musa Derguti nga Rezalla. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar të afërmit e Dergutit dhe bashkëluftëtarë e tij. Ai përveç që ishte njëri prej ushtarëve të parë të UÇK-së në zonën e Drenicës ai pas luftë këtij qyteti i shërbeu edhe si asamblist në Kuvendin Komunal të Skenderajt, mësimdhënës dhe drejtor shkolle.

Kontrolloni gjithashtu

Sot duke filluar nga ora 13:00 do të mbahet një protestë kundër reduktimeve të energjisë elektrike nga "Grupi Protestoj".

Nesër në Prishtinë, do të mbahet një protestë qytetare kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, në vendin tonë

Duke u përballur me krizën energjetike  në vend dhe propozimin e Qeverisë  për shtrenjtim të ...