Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Makolli

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Makolli

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Makolli, ka vdekur sot. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari në detyrë i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, përmes një postimi në rrjetin social. Klinaku ka thënë se Sadiku i takonte organizimeve të herëshme ilegale të viteve 80’ dhe ishte po ashtu veprimtar i herëshëm i LPK-së, LKÇK-së, veteran i UÇK-së

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Malishevës, ka përkujtuar “Masakrën e Gollubovcit”, ku 25 vjet më parë, serbët masakruan 30 banorë të fshatrave Gollubovc e Plloqicë

Sot u bënë 25 vite nga njëra prej ngjarjeve më të rënda në Komunën e …