Kryesia e fshatit Reçak ka reaguar lidhur me anashkalimin e 22-vjetorit të Masaksës së Reçakut nga Presidenca e Kosovës

Në 20 vjetorin masakrës së Reçakut, në përkujdesjen e kryetarit Thaçi, komuna e Shtimes organizon aktivitete përkujtimore

Në 20 vjetorin masakrës së Reçakut, në përkujdesjen e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi komuna e Shtimes organizon aktivitete përkujtimore e tematike. Sot duke filluar nga ora 9.00 deri në 10 e 30 bëhen homazhe në Kompleksin Përkujtimor, në fshatin Reçak. Nga 10 e 30 deri në 10 e 45  zhvillohet aktiviteti,  “Pëllumbat e Paqes mbi Reçak”.  Nga ora 11.00 deri në ora 12.00 do të mbahet  ora përkujtimore për Reçakun  në Shtëpinë e Kulturës, në Shtime. Aktivitetet mbyllen në mbrëmje. Nga ora 18.00 deri në 18 e 30, në platonë e Kompleksit Përkujtimor,  në Reçak do të ndezën qirinj.

 

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …