mbpzhr 2018
valamobile
kek baneri
Fillimi / Lajmet / Në Kaçanik mbahet akademi përkujtimore për komandantin Agim Bajramin dhe dy bashkëluftëtarët e tij
Në Kaçanik mbahet akademi përkujtimore për komandantin Agim Bajramin dhe dy bashkëluftëtarët e tij

Në Kaçanik mbahet akademi përkujtimore për komandantin Agim Bajramin dhe dy bashkëluftëtarët e tij

Komuna e Kaçanikut, shënon sot 20 vjetorin e Ditës së Dëshmorëve të Brigadës 162 “Agim Bajrami”. Komandanti Agim Bajrami dhe bashkëluftëtarët e tij Besnik Begunca dhe Xheladin Kurtaj, ranë heroikisht në luftën e fundit në Kosovë. Ata, do të kujtohen sot në një akademi përkujtimore e cila do të mbahet në pallatin e kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik. Përveç kësaj kjo komunë do të bëjë zbulimin edhe të shtatores së dëshmorit Avdyl Durës si dhe do përkujtoj edhe bashkëluftëtarët e tij Ramë Beka dhe të tjerët.

Kontrolloni gjithashtu

Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë vazhdon të mbetet në shkallë të njëjtë pavarësisht reshjeve të fundit të borës

Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë vazhdon të mbetet në shkallë të njëjtë pavarësisht reshjeve të fundit të borës

Ajri nuk arrin të pastrohet pavarësisht reshjeve të borës së fundmi në kryeqytet. Niveli i ...