leoni

Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë pas mesnatës është mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë pas mesnatës është mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Qytetarët e besimit të krishterë mbrëmë pas mesnatës kremtuan Krishtlindjen. Në Kosovë, mesha solemne nisi në mesnatë në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë. Në meshë morën pjesë dhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett edhe personalitete të tjera. Meshën e udhëhoqi ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji. Para meshës, pati një koncert klasik si dhe disa poezi të lexuara nga aktorja Arta Dobroshi.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …