Gllogjan

Në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan, në orën 11:00 mbahen homazhe për Heroin e Kombit Avdi Mujaj

OVL e UCK-së, në Deçan ka lëshuar një njoftim për opinion me ç rast ka shkruar: Të nderuara Familje të Dëshmorëve ,Invalid dhe Veteranë të Luftës së UÇK-së, të nderuar qytetarë. Ju njoftojmë se të shtunën me datë 01.10.2022, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan, duke filluar nga ora 11:00 mbahen homazhe për Heroin e Kombit Avdi Mujaj, veprimtar e luftëtar në të gjitha betejat e UÇK-së. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun dhe luftën e drejt të UÇK-së, thuhet në njoftimin e OVL e UCK-së, në Deçan.

Kontrolloni gjithashtu

Joe DioGuardi, Shpetim Idrizi & Marko Kepi (Albanian Roots) bashkojnë forcat: Së shpejti Çamëria në  Kongresin Amerikan!

Joe DioGuardi, Shpetim Idrizi & Marko Kepi (Albanian Roots) bashkojnë forcat: Së shpejti Çamëria në  Kongresin Amerikan!

Organizata patriotike,  Rrenjet Shqiptare – Albanian Roots nga 28 Nentori filloi lobimin per Çeshtjen Çame …