Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Njoftime / Nesër dekorohen me Urdhrin “Hero i Kosovës” dëshmorët e Brigadës 60-të të UÇK-së, në Grykën e Carralevës
Nesër dekorohen me Urdhrin “Hero i Kosovës” dëshmorët e Brigadës 60-të të UÇK-së, në Grykën e Carralevës

Nesër dekorohen me Urdhrin “Hero i Kosovës” dëshmorët e Brigadës 60-të të UÇK-së, në Grykën e Carralevës

Me 15 qershor 2019 në orën 11:00 bëhet dekorimi me Urdhrin “Hero i Kosovës” i dëshmorëve të Brigadës 60-të të UÇK-së, në Grykën e Carralevës. Dekorimi do të bëhet nga Kryetari i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi kurse dekorata do të ndahen nga Zyra e Kryetarit të vendit. Me këtë rast do të vendosen kurora dhe lule në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve të Brigadës 60-të të UÇK-së. Njoftohen familjarët e dëshmorëve, bashkëluftëtarët, veteranët dhe invalidët që të marrin pjesë në dekorimin “Hero i Kosovës” të dëshmorëve: Jetullah Qarri, Safet Kicaj, Mehmet Lumi, Esat Qarri, Safet Elshani, Naim Lubovci dhe Shaqir Tërshani.

Kontrolloni gjithashtu

Në Gjakovë mbahet Akademi përkujtimore “Dy dekada ankth e pritje – zbardhja e fatit të pagjeturve”

Në Gjakovë mbahet Akademi përkujtimore “Dy dekada ankth e pritje – zbardhja e fatit të pagjeturve”

Në vazhdën e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, Shoqata e Intelektualëve “Jakova”, organizon Akademi ...