valamobile
mbpzhr grante
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Tërmetet që e kanë goditur qarkun e Korçës kanë shkatuar dëme edhe në Muzeun Kombëtar të Arsimit
Tërmetet që e kanë goditur qarkun e Korçës kanë shkatuar dëme edhe në Muzeun Kombëtar të Arsimit

Tërmetet që e kanë goditur qarkun e Korçës kanë shkatuar dëme edhe në Muzeun Kombëtar të Arsimit

Tërmetet që goditën qarkun e Korçës pos dëmeve në banesa të banorëve kanë shkatuar dëme edhe në Muzeun Kombëtar të Arsimit. Prej datës 7 qershor, aktivitetet dhe vizitat në Muze janë pezulluar. Mësonjëtorja e parë shqipe ka pësuar dëmtime të godinës dhe plasaritje të mureve. Për këtë arsye drejtuesit kanë vendosur mbylljen e tij pasi është e pamundur pritja e vizitorëve. Siç edhe raportohet, godina ka dëme brenda dhe jashtë saj.

Kontrolloni gjithashtu

Ministria e Punëve të Brendshme e vazhdon afatin për legalizim të armëve deri më 17 Shtator 2019

Ministria e Punëve të Brendshme e vazhdon afatin për legalizim të armëve deri më 17 Shtator 2019

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt konferenca për media për vazhdimin e afatit ...