MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Njoftime / Nesër nderohen 104 liridashës dhe atdhetarë shqiptarë antifashistë të rënë 75 vite më parë
Nesër nderohen 104 liridashës dhe atdhetarë shqiptarë antifashistë të rënë 75 vite më parë

Nesër nderohen 104 liridashës dhe atdhetarë shqiptarë antifashistë të rënë 75 vite më parë

Organizata e familjeve të Deshmorëve të Atdheut – Dega Elbasan, me Shoqatën “Familjet e Dëshmorëve”, me Shoqatën e të burgosurve politikë, dhe me Shoqërinë “Lëvizja”, do të bëjnë homazhe dhe do të vendosin kurora e buqeta me lule në memorialin ku 75 vite më parë, bishat hitleriane pushkatuan 104 liridashës dhe atdhetarë shqiptarë antifashistë!” Nderimi dhe kujtimi i 104 shqiptarëve patriotë antifashistë, të pushkatuar nga nazistët gjermanë, bëhet të shtunën (28 shtator), në orën 14, në Prishtinë (afër Institutit të Historisë).

Kontrolloni gjithashtu

OJQ-VoRAE bëri të ditur se nesër t ia rikujtojnë MAShT-it detyrat të cilat i përcaktohen nga Udhëzimi Administrativ

OJQ-VoRAE bëri të ditur se më 3 dhjetor do t ia rikujtojnë MAShT-it detyrat të cilat i përcaktohen nga Udhëzimi Administrativ

Organizatat e shoqërisë civile si: OJQ-VoRAE – Voice of Roma Ashkali and Eygptians , BSFK ...