Nesër nderohen dëshmorët e kombit: Xhelal Hajda, Selajdin Mullabazi, Hamdi Hajrizi, Bektesh Haliti dhe Nezir Ymeri

Nesër nderohen dëshmorët e kombit: Xhelal Hajda, Selajdin Mullabazi, Hamdi Hajrizi, Bektesh Haliti dhe Nezir Ymeri

Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve dega Vushtrri njofton të gjitha familjet e dëshmorëve, veteranë e invalidë të UÇK-së, bashkëluftetarë të dëshmorëve e qytetarë se më 6 nëntor 2018 në 20 vjetorin jubilar së dëshmorëve të kombit: Xhelal Hajda-Toni, Selajdin Mullabazi-Mici, Hamdi Hajrizi, Bektesh Haliti dhe Nezir Ymeri. Në ora 10:00 nderime tek shtatoret e Tonit e Micit në Rahovec. Nga ora 10:30-11:00 homazhe tek vendi i rënies mbi fshatin Opterushë. Ora 12:00 në shtëpinë e kulturës “Mensur Zyberaj″ kremtohet dita e shkollës së mesme ,”Xhelal Hajda-Toni”. Ora 13:30-14:00 në sallën e Kuvendit Komunal të Rahovecit, Posta e Kosovës bën përurimin e pullave postare për heronjet, Toni e Mici. Ora 14:00 në Bletaj të Vushtrisë bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve. Ora 17:00 në Sallën e Kuqe në Prishtinë, do të mbahet Akademia qendrore nën patronatin e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Shvarc dhe kryetarja Osmani paralajmërojnë luftë, në rast se bashkësia ndërkombëtare nuk e ndryshon qasjen ndaj Serbisë

Ministrja, Donika Shvarc ka paralajmëruar luftë, në rast se, sipas mendimit të saj, bashkësia ndërkombëtare …