kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Njoftime / Nesër në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan nderohet dëshmori Sokol Sejfijaj
Në 21-vjetorin e rënies përkujtohet dëshmori i kombit, Sokol Sejfijaj

Nesër në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan nderohet dëshmori Sokol Sejfijaj

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Deçan informon invalidët dhe veteranët e luftës se të premten me 9 gusht 2019, mbahen homazhe për dëshmorin e kombit Sokol Sejfijaj. Homazhet mbahen në ora 11:00 në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejt të UÇK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Njoftohen familjarët e dëshmorëve, veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, qytetarët dhe bashkëluftëtarët e ...