KEK
Fillimi / Lajmet / Një mërgimtar heq fotografinë e Ibrahim Rugovës nga holli i Kuvendit
Një mërgimtar heq fotografinë e Ibrahim Rugovës nga holli i Kuvendit

Një mërgimtar heq fotografinë e Ibrahim Rugovës nga holli i Kuvendit

Një mërgimtar ka hequr nga muri i hollit të Kuvendit të Kosovës fotografinë e ish-kryetarit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Gjatë vizitës që bashkatdhetarët tanë nga diaspora kanë realizuar në Kuvendin e Kosovës, një qytetar që jeton dhe punon në Perëndim ka hequr fotografinë e Rugovës duke e përplasur për toke. Pjesëtarët e Policisë së Kosovës që përkujdesën për sigurinë në Kuvend, kanë reaguar menjëherë dhe pas hetimeve të nevojshme e kanë rivendosur fotografinë në vendin e saj. Kryekuvendari, Kadri Veseli ka dënuar këtë incident të izoluar, siç e ka quajtur ai, ndërsa ka kërkuar nga të gjithë vizitorët që gjatë qëndrimit në mjediset e Kuvendit të respektojnë normat e sjelljes.

Kontrolloni gjithashtu

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus shprehu sot dëshirën që fushatat e vaksinimit kundër COVID-19 ...