KEK
Fillimi / Lajmet / Seanca për Grupin e Kumanovës, prapa dyerve të mbyllura
Avokati, Raufi: Sevdail Miftarit i janë thyer dy këmbët nga dhuna e policisë

Seanca për Grupin e Kumanovës, prapa dyerve të mbyllura

Në Gjykatën në Shkup sot ka vazhduar gjykimi i grupit të Kumanovës, ku dhanë dëshmitë e tyre dëshmitarët e mbrojtur për rastin e luftimeve me 9 dhe 10 maj të vitit të kaluar. Kjo seancë është zhvilluar pa praninë e medieve. Gjykata ka thirrur deri më tani 40 dëshmitarë, kryesisht pjesëtarë të njësive speciale të Policisë së Maqedonisë. Ndërkaq nuk kanë të mbaruar ankesat e të dyshuarve të cilët thonë se policia maqedonase po ushtron dhunë e brutalitet gjatë sjelljes së tyre nga Qendrat e paraburgimit deri në Gjykatë.

Kontrolloni gjithashtu

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus shprehu sot dëshirën që fushatat e vaksinimit kundër COVID-19 ...