Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 9 raste të reja janë shëruar 10 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 126 testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë   paraqitur 9 raste të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka  vdekur asnjë i infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar  10  të infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka zbritur  në 36 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Përvjetori i Pavarësisë, bëri bashkë me një foto, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Kosovës, Albin Kurti

Me një ceremoni tashmë tradicionale në qytetin e Vlorës, është ngritur edhe flamuri kuqezi në …