kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Opozita në Shqipëri po përpiqet ta fitojë me dhunë pushtetin, që nuk e merr dot me votë
Opozita në Shqipëri po përpiqet ta fitojë me dhunë pushtetin, që nuk e merr dot me votë

Opozita në Shqipëri po përpiqet ta fitojë me dhunë pushtetin, që nuk e merr dot me votë

Krerët e opozitës, gjatë protestës së sotme po bëjnë thirrje për rrëzimin me dhunë të Qeverisë, e cila sipas tyre është qeveri e krimit. Protestuesit po përpiqen të hyjnë dhunshëm në ndërtesën e kryeministrisë, duke e sulmuar me mjete të forta ndërsa policia po hedh gaz lotsjellës. Përderisa kryetari Ilir Meta bën thirrje deklarative kundër dhunës, gruaja e tij, Monika Kryemadhi, së bashku me Salih Berishën dhe Lulzim Bashën po përpiqen  që me dhunë ta rrëzojnë Qeverinë dhe ta marrin pushtetin. Partia Demokratike e bindur se me vota nuk arrin të rikthehet në pushtet, por përpiqet që me veprime të dhunshme të krijojë anarki në vend, në mënyrë që të marrë atë që nuk e merr dot në rrugë demokratike, me zgjedhje të lira e të ndershme. Në zgjedhjet e fundit PD-ja nuk mori as 20 për qind të votave në nivel vendi. Të vetëdijshëm për shkapërderdhjen  e elektoratit ata po përpiqen që dhunshëm ta uzurpojnë pushtetin.

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Vetëvendosje e propozon kryetarin e saj Albin Kurti, si mandatar për formimin e Qeverisë së Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje e propozon kryetarin e saj Albin Kurti, si mandatar për formimin e Qeverisë së Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar kryetarin e saj, Albin Kurti, si mandatar për formimin e Qeverisë ...