Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Sot pas afër 6 orë protestash të dhunshme në Tiranë, protestuesit janë shpërndarë pas akteve të shumta vandale
Sot pas afër 6 orë protestash të dhunshme në Tiranë, protestuesit janë shpërndarë pas akteve të shumta vandale

Sot pas afër 6 orë protestash të dhunshme në Tiranë, protestuesit janë shpërndarë pas akteve të shumta vandale

Sot pas afër 6 orë protestash të dhunshme në Tiranë, protestuesit janë shpërndarë pas akteve të shumta vandale, duke thyer dyert e dritaret e objektit të Kryeministrisë. Ata filluan të shpërndahen pas thirrjes së Lulzim Bashës, i cili lavdëroi protestuesit për pjesëmarrje në kryengritje, duke i falënderuar  dhe duke i paralajmëruar se protestat do vazhdojnë duke filluar nga dita e enjte. Basha, Kryemadhi e Berisha kërkojnë rrëzimin me dhunë të Qeverisë Rama, edhe për faktin se ai nuk ka guxim të ballafaqohet me dhunën, që po e ushtron opozita edhe pse ka prapa votën e popullit  dhe institucionet që do të duhej të siguronin rend e qetësi. Ka gjasa që Rama t’i nënshtrohet kërkesave të opozitës për një qeveri teknike, sepse nuk do të jetë në gjendje të përballet me virulencën, arrogancën dhe sulmin e opozitës.

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota, të dielën, nga Aeroporti “Adem Jashari”, ...