Pacolli: Hoti po bllokon ndërtimin e parkingut nëntokësor te Filologjiku

Pacolli: Hoti po bllokon ndërtimin e parkingut nëntokësor te Filologjiku

Fitore Pacolli, shefe e kabinetit të kryetarit të komunës së Prishtinës, tha se ndërtimi i projektit të parkingut nëntokësor tek fakulteti Filologjik, po bllokohet nga ministri i financave, Avdullah Hoti.  Ajo tha se bllokimi i projekteve madhore nga niveli qeverisës ka filluar qysh pas marrjes së mandatit nga Lëvizja Vetëvendosje. Drejtori i zhvillimit ekonomik në komunën e Prishtinës, Genc Bashota, tha se vazhdimisht ky projekt është bllokuar nga ministri i Financave, që tashmë është kandidat për kryeministër nga koalicioni i  LDK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Bajram Begaj: Kosova dhe Serbia të kthehen sa më shpejt në tryezën e dialogut dhe në zbatimin e marrëveshjeve

Begaj: Të drejtat e njeriut janë ideal i përbashkët për të cilin luftojnë të gjithë popujt

Kryetari i Shqipërisë, Bajram Begaj ka vlerësuar lart dokumentin e të drejtave të njeriut dhe …