Pas një sëmundje të shkurtër, sot ka ndërruar jetë veprimtari dhe shkrimtari, Milazim Kadriu

Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë veprimtari dhe shkrimtari, Milazim Kadriu. Varrimi i të ndjerit bëhet sot, në fshatin Revuqë të komunës së Besianës. Milazim Kadriu ishte luftëtar i lirisë, mësimdhënës, shkrimtar e publicist i dalluar. Ai ishte edhe bashkëpunëtor i Redaksisë, Dëshmorët e UÇK-së si dhe bashkëpunëtor i Radios-Kosova e Lirë. Ka bashkëpunuar edhe me shumë medie në Kosovë e më gjerë, Drejtoria dhe stafi i Radios-Kosova e Lirë me këtë rast i shpreh ngushëllime familjes Kadriu për ndarjen nga jeta të familjarit të tyre të dashur e të respektuar.

Kontrolloni gjithashtu

UNDP lanson Programin BOOST x Kosova për një sektor privat të qëndrueshëm në Kosovë

UNDP lanson Programin BOOST x Kosova për një sektor privat të qëndrueshëm në Kosovë

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, në partneritet me Ambasadën e Japonisë …