KEK
Fillimi / Institucionet / Përkujtohet në Smirë ish-deputeti Hysni Salihu

Përkujtohet në Smirë ish-deputeti Hysni Salihu

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me bashkëpunëtorë, përfaqësues të fshatit Smirë, familjarë e të afërm i kanë bënë nderime ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Hysni Salihu, në 22-vjetorin e vdekjes. Me këtë rast u kujtua me respekt vepra dhe kontributi i tij si anëtarë i legjislativit kosovar në vitet ’90-a, kur u shpall Deklarata Kushtetuese dhe Kushtetuta e Kaçanikut, dy dokumente të rëndësishme që i paraprinë lëvizjeve për pavarësinë dhe lirinë së vendit. Kryetari Haliti tha se institucionet e ndiejnë obligim respektimin dhe vlerësimin e njerëzve që kanë dhënë kontribut të rëndësishëm për vendin.

Kontrolloni gjithashtu

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, ...