KEK
Fillimi / Institucionet / Përkujtohet në 22 vjetorin e rënies dëshmori Halil Thaçi

Përkujtohet në 22 vjetorin e rënies dëshmori Halil Thaçi

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi përmes një postimi të tij në facebook ka përkujtuar 22-vjetorin e hyrjes në përjetësi të dëshmori Halil Thaçi nga Çifllaku i Rahovecit. Ai ndër të tjera ka thënë: Mirënjohja, nderimi dhe lavdia e përjetshme ju takon dëshmorëve të atdheut, atyre që me jetën dhe gjakun e derdhur për liri, fituan pavdekësinë! Dëshmori Halil Thaçi nga Çifllaku i Rahovecit, i cili pushon i qetë pranë bashkëluftëtarëve të tij në Kompleksin përkujtimor të varrezave të dëshmorëve të kombit në Shqiponjë (Jabllanicë), sot ka 22-vjetorin e hyrjes në përjetësi.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!

Lavdi!

Kontrolloni gjithashtu

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, ...