Policia konfirmon sulmin ndaj Agron Kabashit

Persona të panjohur kanë sulmuar aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Agron Kabashi

Mbrëmë, persona të panjohur kanë sulmuar aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Agron Kabashi, i cili kishte shoqëruar me veturë sekretarin organizativ, Dardan Molliqaj. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Muharrem Fejza’, te banesa e Dardan Molliqajt, ku aktivisti Kabashi e ka lënë atë dhe po kthehej në veturë. Ai është goditur me shufra metalike, me ç’rast i janë shkaktuar lëndime trupore dhe tani gjendet në Qendrën Emergjente të QKUK-së. Po ashtu, këta persona e kanë kërcënuar aktivistin Kabashi dhe i kanë thënë që të mos e shoqërojë më asnjëherë Molliqajn, gjë që tregon se sulmi ka motive politike dhe është sulm ndaj sekretarit organizativ të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kontrolloni gjithashtu

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Tajar Kağan Ataj: 100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Turqi-Shqipëri, shënon një periudhë e veçantë në mes të dyja vendeve

Duke folur për Agjencinë Anadolu, ambasadori i Turqisp, në Tiranë, Tajar Kağan Ataj   vlerësoi marrëdhëniet, …