valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Promovohet libri me dëshmi autentike të masakrës që bën serbët ndaj shqiptarëve në burgun e Dubravës
Promovohet libri me dëshmi autentike të masakrës që bën serbët ndaj shqiptarëve në burgun e Dubravës

Promovohet libri me dëshmi autentike të masakrës që bën serbët ndaj shqiptarëve në burgun e Dubravës

Të hënën, më 20 maj, në ora 12.00, në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare në Prishtinë, bëhet promovimi i librit me kujtime e dëshmi nga periudha e burgut 1997-2001,i autorit, Enver Dugolli. Libri me titull “Qark i (pa)mbyllur burgjesh” sjell dëshmi autentike nga periudha e burgut 1997-2001 në përgjithësi dhe për masakrën e organizuar nga ana e organeve të rendit të Serbisë kundër të burgosurve shqiptar në burgun e Dubravës gjatë kohës së bombardimeve të NATO-s.  Libri  “QARK I (PA)MBYLLUR BURGJESH” bohet nga Shoqata e ish të Burgosurve Politikë. 

Kontrolloni gjithashtu

Komisioni Shtetëror i Maturës konstaton se në përgjithësi testi ka shkuar mirë dhe nuk ka pasur parregullsi të mëdha

Komisioni Shtetëror i Maturës konstaton se në përgjithësi testi ka shkuar mirë dhe nuk ka pasur parregullsi të mëdha

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që të shtunën i ...