kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Më 19 maj, duke filluar nga ora 11.00 bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Koshare
Më 19 maj, duke filluar nga ora 11.00 bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Koshare

Më 19 maj, duke filluar nga ora 11.00 bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Koshare

Luftëtari i lirisë, Pren Marashi ka ftuar bashkëluftëtarët,miqt dhe qytetarët liridashës që nesër më 19 maj, duke filluar nga ora 11.00, të bëjnë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Koshare, në shenjë respekti dhe nderimi për bashkëluftëtarët heronj, Afrim Gashi dhe Xhafer Lipoveci. Ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Pren Marashi njofton gjithashtu se të hënën, më 20 maj, organizuar nga drejtoria e shkollës së mesme të ulët “Afrim Gashi” në Hajvali, duke filluar në ora 10.00, do të bëhet zbulimi i bustit të heroit, Afrim Gashi.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...