Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Nesër në Ferizaj bëhen homazhe dhe akademi përkujtimore për Dëshmorin e Kombit Enver Topalli
Enver Bajram Topalli (9.2.959 – 19.5.1999)

Nesër në Ferizaj bëhen homazhe dhe akademi përkujtimore për Dëshmorin e Kombit Enver Topalli

Nesër në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, bëhen homazhe dhe akademi përkujtimore për Dëshmorin e Kombit Enver Topalli. Homazhet fillojnë në ora 10:00 ndërsa në ora 12.00, në Teatrin Kombëtar të Kosovës në Prishtinë, mbahet Akademinë Përkujtimore kushtuar jetës dhe veprës atdhetare të dëshmorit të kombit, Enver Topalli  e cila mbahet nën patronatin e Kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

21 vite me parë u zhviillua Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së në Llap

Beteja e Kaqandollit është njëra ndër betejat më të lavdishme të UÇK-së, jo vetëm në ...