mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Nesër në katër komuna të pjesës veriore të Kosovës mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme
Zgjedhjet

Nesër në katër komuna të pjesës veriore të Kosovës mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme

Nesër në katër komuna të pjesës veriore të Kosovës mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposaviq, Zubin Potok, Mitrovicë e Veriut dhe Zveqan. Numri i qytetarëve me të drejtë vote në këto katër komuna është 57 mijë e 983 votues, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017. Në zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017, në zgjedhjet për kryetar në këto komuna, sipas të dhënave të KQZ-së, kishin votuar rreth 24 mijë qytetarë me të drejtë vote apo rreth 42%. Në zgjedhjet në veri për kryetar të komunës garojnë kandidat nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...