Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / KQZ e gatshme për zgjedhjet e jashtëzakonshme në pjesën veriore të vendit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrton vendimet e Gjykatës Supreme

KQZ e gatshme për zgjedhjet e jashtëzakonshme në pjesën veriore të vendit

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi deklaroi se gjithçka është gati për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në pjesën veri të vendit. Deri tani nuk është raportuar për ndonjë parregullsi dhe janë të gatshëm që nesër në orët e hershme të mëngjesit të bëjnë shpërndarjen e fletë-votimeve dhe materialit të ndjeshëm, në mënyrë që vend-votimet të hapën në orën 07:00. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi shtoi më tutje për numrin e komisionarëve që do të jenë të angazhuar në 87 vend-votime sa do jenë gjithsej në katër komunat në veri. Gjatë ditës kur do të mbahen zgjedhjet në Leposaviq, Zubin Potok, Mitrovicë e Veriut dhe Zveqan, KQZ ka paraparë mbajtjen e pesë konferencave, ndërsa për orën e saktë të publikimit të rezultateve preliminare në KQZ, thonë se do t’i njoftojnë mediet në ndërkohë. 

Kontrolloni gjithashtu

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota intervistohet sot nga prokurorët në Hagë

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota, të dielën, nga Aeroporti “Adem Jashari”, ...