Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / PS-ja më 9 prill mabn Referendumin lidhur me mbajtjen ose jo të zgjedhjeve për kreun e ri të partisë
Edi Rama

PS-ja më 9 prill mabn Referendumin lidhur me mbajtjen ose jo të zgjedhjeve për kreun e ri të partisë

Kongresi i Partisë Socialiste ka vendosur që më 9 prill të mbahet referendumi i cili do të vendosë mbi mbajtjen ose jo të zgjedhjeve për kreun e ri të partisë.  Ndërkohë kryetari i PS-së, Edi Rama, e cilësoi referendumin një kontribut në demokracinë e PS-së. “Votuan sepse ishte një kërkesë e imja për t’u votuar, pasi unë besoj se ky është një kontribut i rëndësishëm në jetën demokratike të partisë socialiste. Në procesin që vazhdon, të reformimit, të rritjes së PS-së unë jam i vendosur që të nxisë një demokratizim të marrëdhënies mes anëtarëve të partisë, dhe përfaqësuesve, dhe kjo e referendumit është një mundësi fantastike, që përgjigjen ta marrin nga anëtarësia”, tha ai pas Kongresit. I pyetur rreth mundësisë për penalizim të Blushit, Rama tha: “Ps-ja ka treguar se rebelët çmohen, por PS-ja ka vepruar kur rebelimi ka shkuar jashtë parimeve, vlerave të përbashkëta, shpresoj që ky të mos jetë rasti”.

Kontrolloni gjithashtu

Listës së përbashkët të partive shqiptare, në zgjedhjet parlamentare në Serbi, iu ka bashkuar edhe Partia Demokratike

Listës së përbashkët të partive shqiptare, në zgjedhjet parlamentare në Serbi, iu ka bashkuar edhe Partia Demokratike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka bërë të ditur ...