Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Rama: Koronavirusi nuk luftohet me politikë dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik
Rama: Koronavirusi nuk luftohet me politikë dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik

Kryeministri Rama: Koronavirusi nuk luftohet me politikë dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në lidhje me rrezikun nga koronavirusi. Rama ka bërë me dije se për këtë çështje janë marrë të gjitha masat në një bashkëpunim të ngushtë edhe me Organizatën Botërore të Shëndetësisë. “Koronavirusi nuk luftohet me politikë, as me gjithollogji dhe aq më pak me frikë dhe lëre pastaj me panik! Ne kemi qysh momentin e parë të shfaqjes së tij që përgatitemi, në bashkëpunim të ngushtë me Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Kemi bërë e po bëjmë çdo gjë sipas planit. Dhe në krye të të tërë delenxhinjve e parazitëve që lëshohen mbi publikun në nevojë për informacion, kanë dalë përsëri, si gjithnjë, politikanët e së keqes që duan kaos, rrëmujë, dëshpërim, në përpjekjen e dëshpëruar për të kthyer të shkuarën që i ka marrë me vete përgjithnjë”, ka shkruar Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Tahiri: Kurti nga “miti i ç’kapjes” në realitetin e kapjes vulgare e të shëmtuar për të shpërblyer militantët

Tahiri: Kurti nga “miti i ç’kapjes” në realitetin e kapjes vulgare e të shëmtuar për të shpërblyer militantët e tij

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka kritikuar Qeverinë Kurti për shkarkimin e Bordit të QKUK-së. ...