Haradinaj

Ramush Haradinaj ka deklaruar se marrëveshja finale Kosovë-Serbi do të rregullojë raportet si dy shtete të pavarura

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj në një bashkëbisedim të mbajtur me qytetarët e Deçanit është cituar të ketë deklaruar se marrëveshja finale Kosovë-Serbi do të rregullojë raportet si dy shtete të pavarura. Ai ka shkruar se është interes i Kosovës përfshirja amerikane në këtë proces  që të përshpejtojë rrugën e saj drejt NATO-s. Ka mbi një vit që punohet për Marrëveshjen përfundimtare ligjërisht të obligueshme për njohjen reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kam qenë personalisht i angazhuar për këtë temë dhe kam dhënë kontributin tim. Qytetarët në Deçan, i sigurova se marrëveshja do të rregullojë raportet mes Kosovës dhe Serbisë si dy shtete të pavarura, dhe është interes i Kosovës përfshirja amerikane në këtë proces si dhe që të përshpejtojë rrugën e saj drejt NATO-s”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Qeveria Kurti është e zhytur shumë në korrupsion, do ta këtë problem me dalë para njerëzve

Lutfi Haziri: Ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në radhë të parë sepse Qeveria është e papunë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, konsideron se ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e …