Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Ramush Haradinaj thotë se javën e ardhshme pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Javën e ardhshme pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ka thënë kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, pas takimit që ka pasur me kryetarin e vendit, Hashim Thaçi. Besoj shumë shpejt, pra menjëherë, javën që vjen, sepse nuk kemi shumë kohë. Janë ato procedurat e sekretariatit të Kuvendit që duhet t’i kryejë, t’ i regjistrojë  deputetët. Haradinajt, thotë se  nuk ka pasur dakordim për një datë. Pas takimit, kryetari, Hashim Thaçi nuk është deklaruar për rezultatet e takimit. Në takim ka marrë pjesë edhe deputeti dhe nënkryetari i AAK-së, Daut Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj pretendon se Albin Kurti është rekrutuar nga Serbia gjatë kohës që ishte në burg, në Serbi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se i është …