Fillimi / Lajmet / Rexhep Selimi: Partitë opozitare do ta pengojnë Kuvendin të mbaj seancën e radhës
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi kërkon kushte më të mira për Policinë e Kosovës

Rexhep Selimi: Partitë opozitare do ta pengojnë Kuvendin të mbaj seancën e radhës

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka paralajmëruar se partitë opozitare do ta pengojnë Kuvendin të mbaj seancën e radhës. Ai është cituar të ketë deklaruar se pjesëmarrja e opozitës në seancën e nesërme do të jetë me kursin e njëjtë si deri më tash duke e bllokuar Kuvendin me mjete të njëjta. ”Ju jeni në dijeni se opozita nuk ka ndërruar kurs në kundërshtimin e agjendës së Qeverisë në Kuvend. Nuk do të ndërrojmë kursin e as metodat e kundërshtimit tonë në Kuvend. Koalicioni PDK-LDK-Lista Serbe, nuk do të mund ta vazhdojnë agjendën e tyre antishtetërore në Kuvend. Pra, sikurse edhe më parë edhe nesër do të jemi në veprim kundër Qeverisë dhe agjendës së koalicionit PDK-LDK-Lista Serbe. Se si do të veprojmë, kjo le të mbetet lajm i ditës së nesërme, ka deklaruar në mes tjerash deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...