Brickos

Berisha: Vota e lirë, kushti i të gjitha kushteve

Sali Berisha nuk ndal sulmet ndaj Dorian Duçkës, në hetimet amerikane të rastit McGonigal, por merr një përgjigje

Dorian Duçka ka qenë zëvendësministër i Energjetikës, në qeverinë Berisha, kur PD-ja ishte në aleancë me LSI. Duçka është edhe familjar i afërt i Ilir Metës. Gazetari Habjon Hasani i shton edhe një histori CV-së së Duçkës. Ai i ka kërkuar Berishës të kujtohet pak për të shkuarën e tij me Duçkën. Doktor, është problem i madh kur ne nje moshe te caktuar, ne te cilën te nevojiten bastunë te qendrueshem, rrethohesh nga imbecile te painformuar. Per te kuptuar dhe njohur se kush janë ortaket e Dorian Duçkes, e ke shume kollaj. Duhet te pyesësh kunatën tende, zonjën Vjollca Hoxha (gruaja e baxhanakut rahmet paste qe ti nuk e njihje). Pyete zonjen Vjollca, ku shkoi Dorian Duçka pasi ajo i trokiti per ndihme me rekomandimin e familjes tende. Ne cilin shtet partner dhe aleat ai nderhyri dhe i siguroi vizen zonjes Hoxha. Kur te ta thotë kunata shtetin, aty qëndro. Merr fryme thelle se aty i kane rrënjët dhe ortaket e Dorianit. Urime partise se bythkave”, shkruan ai.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK

Më 12 prill të vitit 1999 në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë rënë dëshmorët:

Më 12 prill të vitit  1999  në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës …