Shfaqen raste të reja me ‘gripin e derrit’ në QKUK

Gjatë 24 orëve të fundit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë paraqitur 4 persona që dyshohet se janë të prekur me virusin H1N1, i njohur ndryshe si ‘gripi i derrave’. Njëri nga këto raste tashmë është diagnostikuar dhe është shtruar në klinikën infektive, kurse 3 të tjerët po presin rezultatin e analizave.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …