KEK
Fillimi / Lajmet / Shkumbin Demaliaj: AAK ende nuk kanë marrë një vendim mbështetjen kandidaturës për kryetare të Vjosa Osmanit
Shkumbin Demaliaj: AAK ende nuk kanë marrë një vendim mbështetjen kandidaturës për kryetare të Vjosa Osmanit

Shkumbin Demaliaj: AAK ende nuk kanë marrë një vendim mbështetjen kandidaturës për kryetare të Vjosa Osmanit

Në marrëveshjen parazgjedhore të arritur mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit janë dakorduar që kjo e fundit të kandidojë për kryetare të Kosovës. Por edhe një subjekt tjetër politik po ashtu ka bërë publike kandidaturën e tyre për këtë post. Disa muaj më parë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës zyrtarizoi kandidaturën e Ramush Haradinaj si kandidat për kryetar të Kosovës. Por a pritet kjo parti të bëjë koorumin dhe ta votojë Vjosa Osmanit? Ish-deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj thotë se ende nuk kanë marrë një vendim në lidhje me këtë çështje. Por ai theksoi se të njëjtit e kanë kandidatin e tyre për kryetar të vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...