KEK
Fillimi / Institucionet / Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit katër persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa një person është shëruar

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit katër persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa një person është shëruar

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit katër persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa një person është shëruar nga ky virus. Rastet pozitive janë: dy nga Deçani, një nga Lluka e Epërme dhe një nga Strellci i Epërm. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 209 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 162 të shëruar plotësisht, 11 kanë humbur jetën dhe 36 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaske

#PastroDuart

#MbajDistance

Kontrolloni gjithashtu

SHFM ,,Maxhun Çekaj’’ pranon pjesën e parë të pajisjeve për shkollë nga MASHT

Komuna e Deçanit në vazhdimësi është duke bërë përpjekje që të krijoj kushte të mira ...