Sot Dhomat e specializuara në Hagë do të mbajnë konferencë informuese me fillim në orën 14:30

Sot Dhomat e specializuara në Hagë do të mbajnë konferencë informuese me fillim në orën 14:30. Gjykata Speciale është duke mbajtur në paraburgim krerët e lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Veq tyre, Gjykata Speciale është duke e gjykuar edhe ish-krerët e OVL UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj të akuzuar për siç e cilësojnë ata“ndërhyrje në drejtësi”.

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri

Besnik Tahiri: AAK-ja e shqetësuar me qasjen injoruese të BE-së ndaj Kosovës e trajtimin joserioz të kërkesës për lëvizje të lirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka folur për çështjen e mos liberalizimit …