Sot është paraparë që të vazhdojë dialogu, në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq

Sot është paraparë që të vazhdojë dialogu, në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq

Sot  në orën 16.00 është paraparë që të vazhdojë dialogu, në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ndërmjetës i takimit do të jetë sllovaku Milosllav Llajçak, shteti i të cili nuk e ka pranuar pavarësinë e Kosovës. Përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borell do të japë një deklaratë për media para fillimit të takimit, ndërsa përfaqësuesi special i BE-së, Lajçak, në fund të takimit. Për shkak të kufizimeve të lidhura me koronavirus, nuk do të ketë qasje të mediave në ndërtesën ku do të mbahet takimi, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Don Agim Qerkini: Shqiptarët janë dëshmi e tolerancës dhe mirëqenies

Famullitari katolik Don Agim Qerkini ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës nga ku ka uruar …