MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Besim Asllani: Sot është përkujtuar veterani i UÇK-së, Zenel Goxhuli në një vjetorin e ndarjës se tij nga jeta
Sot është përkujtuar veterani i UÇK-së, Zenel Goxhuli në një vjetorin e ndarjës se tij nga jeta

Besim Asllani: Sot është përkujtuar veterani i UÇK-së, Zenel Goxhuli në një vjetorin e ndarjës se tij nga jeta

Sot, me rastin e një vjetorit të ndarjes (fizikisht) nga ne, të komandantit të Togut tonë – Zenel Goxhuli, në shenjë mirënjohje për veprimtarinë e tij, mbajtëm një tubim me ç’rast zbuluam edhe pllakën përkujtimore për komandantin. Komandant Zenel Goxhuli ishte personalitet i veçant, marrë parasyshë veprimtarinë e tij para, gjatë dhe pas luftës, andaj në një fjalë rasti që mbajta në emër të bashkëluftëtarëve evokova disa nga kujtimet e përbashkëta për periudhën më të vështirë që kaluam bashkë. Komandant Togu – Zenel Goxhuli, do të mbahet në mendje gjithmonë nga ushtarët dhe të gjithë që e njohen, për trimërinë, vendosmërinë si dhe modestinë e tij prej komandanti, duke qenë se edhe pas luftës ai nuk lakmoi postet e rëndësishme, por vazhdoi me jetën e profesionin e tij sikur edhe para lufte, ndërsa gjithmonë i gatshëm, punëtor e organizator në të mirë të qytetarëve. Lavdi e përjetshme komandant Zenel Goxhuli! ka shkruar Besim Asllani.

Kontrolloni gjithashtu

Katër heronjtë e kombit Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani rivarrosen më 23 nëntor në Velani

Katër heronjtë e kombit Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani rivarrosen më 23 nëntor në Velani

Eshtrat e katër heronjve Afrim Zhitia, Fahri e Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani, më 23 ...