KEK
Fillimi / Njoftime / Sot në Dubovik, mbahen homazhe dhe përkujtohen dëshmorët e kombit: Ramush Shala, Ilmi Shala dhe Musa Shala
Është ndarë nga jeta veterani i UÇK-së, Mehmet Kastrati nga Maxharra e Malishevës

Sot në Dubovik, mbahen homazhe dhe përkujtohen dëshmorët e kombit: Ramush Shala, Ilmi Shala dhe Musa Shala

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një postimi në rrjetin social ka bërë të ditur se sot në fshatin Dubovik, mbahen homazhe dhe përkujtohen dëshmorët e kombit: Ramush Shala, Ilmi Shala dhe Musa Shala. “Të nderuara familje të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës së UÇK-së, të nderuar qytetarë. Ju njoftoj, që sot, (e diele) dt.04.08.2019, në ora 11:00, në fshatin Dubovik, mbahen homazhe dhe përkujtohen dëshmorët e kombit: Ramush Shala, Ilmi Shala dhe Musa Shala. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së!”, ka shkruar Ramosaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot u nda nga jeta veterani i UÇK-se, Haxhi Deli Rexhaj

Sot u nda nga jeta veterani i UÇK-se, Haxhi Deli Rexhaj

Sot u nda nga jeta veterani i UÇK-së, Haxhi Deli Rexhaj, pasardhës i kryetrimave të ...