leoni

Veseli: Sakrifica e Agim Ramadanit, frymëzim për vendime të guximshme

Veseli: Sakrifica e Agim Ramadanit, frymëzim për vendime të guximshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, mbrëmë ka qëndruar në komunën e Gjilanit, ku ka takuar edhe Shukrije Ramadanin, bashkëshorten e heroit Agim Ramadani. Veseli ka thënë së sakrifica e Agim Ramadanit i frymëzon për të marrë vendime të guximshme për vendin. “Muaji i shenjtë na gjen duke vizituar miq dhe familje. Mbrëmë pata nderin të ndaj iftarin në Gjilan në mesin e miqve të shumtë. Posaçërisht u gëzova kur e pashë zonjën Shukrije Ramadani, bashkëshorten e shokut tonë të ndjerë, Heroit të Kombit, Agim Ramadani. Sakrifica e tij dje na frymëzon që ne sot të marrim vendime të guximshme për popull”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në rrjetin social.

 

Kontrolloni gjithashtu

Radio-Kosova e Lirë sot shënoi 25-vjetorin e përfundimit me sukses të misionit informativ, historik, gjatë luftës së UÇK-së

Radio-Kosova e Lirë, në bashkëpunim me TV-Diellin dhe përkrahës e ndihmës të saj, sot shënoi …