Covid

Sot nuk ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 27 raste të reja, janë shëruar 15 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  812 testime  sa janë bërë në nivel vendi, 27   të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 36  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 223 mijë e 968. Numri i rasteve aktive ka zbritur në  550 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …