vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Në Shkup përurohet libri, “Kundër Harresës, Gjenocidi i Serbisë në Kosovë 1998 – 1999” i autores, Fetnete Ramosaj
Të mërkurën në Shkup promovohet monografia “KUNDËR HARRESËS – Gjenocidi i Serbisë në Kosovë 1998-1999”

Në Shkup përurohet libri, “Kundër Harresës, Gjenocidi i Serbisë në Kosovë 1998 – 1999” i autores, Fetnete Ramosaj

Shoqata e  Historianëve Shqiptarë në Maqedoni dhe kryetari i komunës Çair në Shkup organizojnë përurimin e librit, “Kundër Harresës, Gjenocidi i Serbisë në Kosovë 1998 – 1999” i autores, Fetnete Ramosaj. Përurimi do  të mbahet më 14 shkurt 2018 (ditën e mërkurë) në orën 12.00, në sallën solemne të komunës së Çairit në Shkup. Me këtë aktivitet kulturor  shënohet edhe  10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Dëmet e shkaktuara nga vërshimet në Therandë mund të arrijnë në miliona euro

Dëmet e shkaktuara nga vërshimet në Therandë mund të arrijnë në miliona euro

Kryetari i Komunës së Therandë, Bali Muharremaj, ka paralajmëruar se dëmet nga vërshimet e fundit ...