Brickos

Të paktën 112 palestinezë janë vrarë në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor të pushtuar që nga fillimi i vitit 2023

Të paktën 112 palestinezë janë vrarë në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor të pushtuar që nga fillimi i vitit 2023, tha Organizata e Kombeve të Bashkuara transmeton Anadolu. Në një raport nga Zyra e OKB-së për Koordinimin e Çështjeve Humanitar thuhet se forcat izraelite vranë 107 palestinezë në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor që nga fillimi i vitit deri më 29 maj, ndërsa gjithsej 4.229 u plagosën. Kolonët fanatikë hebrenj kryen 409 sulme kundër palestinezëve me pesë të vrarë dhe 105 të plagosur, sipas raportit. Shtëpitë e 575 palestinezëve në Kudsin Lindor dhe Bregun Perëndimor u shkatërruan nga forcat izraelite. Gjatë kësaj periudhe, në territoret izraelite dhe palestineze janë vrarë 18 izraelitë dhe janë plagosur 111.

Kontrolloni gjithashtu

Presidenca zvicerane ka njoftuar për takimin që ka pasur kryetari zviceran, Alain Berset me kryeministrin, Albin Kurti

Presidenca zvicerane ka njoftuar për takimin që ka pasur kryetari zviceran, Alain Berset me kryeministrin, Albin Kurti

Presidenca e Zvicrës  ka njoftuar për takimin që ka pasur kryetari  Alain Berset me kryeministrin …