Fillimi / Lajmet / Të paktën 46 udhëtarë, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kanë vdekur në një aksident tragjik
Të paktën 46 udhëtarë, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kanë vdekur në një aksident tragjik

Të paktën 46 udhëtarë, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kanë vdekur në një aksident tragjik

Të paktën 46 udhëtarë, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë. Mediat raportojnë se në mesin e të vdekurve ka edhe fëmijë. Aksidenti ka ndodhur në autostradën Struma rreth 45 kilometra në perëndim të Sofjes, në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Diosa nga udhëtarët  janë nxjerrë të gjallë dhe janë dërguar në spital. Tani për tani nuk dihen rrethanat e këtij aksidenti tragjik, në Bullgari.

 

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...