Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Njoftime / Të premten në Prishtinë organizohet protestë ku do të kërkohet drejtësi për viktimat e luftës së fundit në Kosovë
Familjarët e 1647 personave të zhdukur presin që Qeveria e re ta ketë prioritet zbardhjen e fatit të familjarëve të tyre

Të premten në Prishtinë organizohet protestë ku do të kërkohet drejtësi për viktimat e luftës së fundit në Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve do të mbahet një protestë paqësore në Prishtinë. Protesta organizohet nga Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja e Zërit” dhe mbahet të premten e ardhshme duke filluar nga orën 09:30. Protestuesit do të marshojnë në këmbë nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri tek sheshi “Skënderbeu” ku do të kërkojnë drejtësi për viktimat e luftës së fundit në Kosovë. Kreu i shoqatës Jahir Bejta do t’ju drejtohet protestuesve me një fjalë të shkurtër duke elaboruar dështimin e politikës dhe drejtësisë kosovare për të zbardhur të vërtetat e luftës.

Kontrolloni gjithashtu

Në shënim të 21-Vjetorit – Ditës Përkujtimore të Masakrës së Reçakut, më 15 janar mbahet Akademi përkujtimore

Në shënim të 21-Vjetorit – Ditës Përkujtimore të Masakrës së Reçakut, më 15 janar mbahet Akademi përkujtimore

Në shënim të 21-Vjetorit – Ditës Përkujtimore të Masakrës së Reçakut, më 15 janar, nga ...