Veseli: Me ndihmën e SHBA-së dhe BE-së do ta jetësojmë programin e koalicionit

Veseli: Me ndihmën e SHBA-së dhe BE-së do ta jetësojmë programin e koalicionit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me ndihmën e SHBA-së, Bashkimit Evropian dhe me vullnetin e mirë të qytetarëve të Kosovës, do të jetësohet programi elektorial i koalicionit PAN. “Qytetarët e Kosovës kanë votuar për një fillim të ri. Na presin shumë punë, na presin shumë detyra dhe do të kemi shumë sfida, por jam i bindur se me ndihmën e miqve nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bashkimi Evropian dhe me vullnetin e mirë të qytetarëve të Kosovës, do të jetësojmë programin elektoral të koalicionit tonë kombëtar”, ka shkruar Veseli në një postim të tij.

 

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …