MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosje kërkon që të caktohet data e zgjedhjeve dhe e thërret sërish LDK-në për një koalicion parazgjedhor
Vetëvendosje kërkon që të caktohet data e zgjedhjeve dhe e thërret sërish LDK-në për një koalicion parazgjedhor

Vetëvendosje kërkon që të caktohet data e zgjedhjeve dhe e thërret sërish LDK-në për një koalicion parazgjedhor

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të caktohet sa më shpejt data e zgjedhje të reja dhe ka bërë të ditur se nuk do të merr pjesë në asnjë mbledhje ku do të diskutohet mundësia e mandatarit të dytë për kryeministër. Në të kundërtën kjo parti opozitare ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të thërrasin seancë të jashtëzakonshme për të shpërbërë Kuvendin e Kosovës, teksa i bën me dije kryeministrit në dorëheqje  se ai nuk mund të merr asnjë vendim madhor, por formalisht deri ne zgjedhje të reja të kryejë funksionin e tij. Kjo parti opozitare u shpreh kategorik kundër një qeverie teknike që mund të ndodhë dhe sërish i bëri thirrje LDK-së për një koalicion parazgjedhor.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...