Vlora Çitaku: Kosova e ka humbur trenin për liberalizim në vitin 2016, atëherë kur ishte në pako me Ukrainën e Gjeorgjinë

Vlora Çitaku: Diskursin publik në të cilin me një lehtësi të padurueshme i thuhet tjetrit “hajn” e “tradhtar” e ka ndërtuar Vetëvendosja

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar pasi një militant i dhunshëm i Vetëvendosjes  u përpoq ta  pengojë  protestën e bijve dhe bijave  të dëshmorëve kundër deklaratave të kryeministrit Albin Kurti.

A i quajti “hajna” anëtarët e kryesisë së OVL-së së UÇK-së, Vlora Çitaku tha me këtë rast se  kontekstin dhe diskursin publik në të cilin me një lehtësi të padurueshme i thuhet tjetrit “hajn” e “tradhtar” e ka ndërtuar Vetëvendosja. E dhimbshme ishte pamja e sotme e një burri në moshë të rritur, i cili tregonte për veten e tij se vërtetë është hajn, u drejtohej veteranëve të UÇK-së si “hajna dhe  përpiqej ta hyjnizonte Albin Kurtin. Edhe turpi ka emër, ka shkruar Vlora Çitaku në reagimin e saj

Kontrolloni gjithashtu

Policisa

Policia e Kosovës nuk është e kënaqur me pagat e reja, të cilat i ka caktuar Qeveria

Pavarësisht se Qeveria e Kosovës njoftoi se, përmes Ligjit të ri për pagat në sektorin …