MIT KS
Fillimi / Lajmet / VV reagon kundër arrestimit të Albulenë Haxhiut dhe Faton Topallit

VV reagon kundër arrestimit të Albulenë Haxhiut dhe Faton Topallit

Lëvizja Vetëvendosje  ka bërë të ditur se është arrestuar  deputeti Faton Topalli brenda ambienteve të Kuvendit të Kosovës nga Policia, e cila sot arrestoi edhe deputeteb, Albulenë Haxhiu. Megjithatë, as kjo polici e asnjë instrument i pushtetit të Isa Mustafës e Hashim Thaçit nuk do të mund ta ndalin kundërshtimin e ‘Zajednicës’ dhe marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi.  Kundërshtimi i këtyre marrëveshjeve po rritet sikurse është në rritje edhe numri i të përndjekurve nga ky pushtet për këto marrëveshje. Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të deputetëve dhe kërkojmë tërheqjen e marrëveshjeve kriminale. Vazhdimi i arrestimit të opozitës do ta tensionojë edhe më shumë situatën dhe do ta thellojë krizën”, thuhet në reagimin e Vetëvendosjes me rastin e arrestimit të dy deputetëve të saj nga policia e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Behxhet Pacolli: Aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme, parimore dhe unike

Behxhet Pacolli: Aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme, parimore dhe unike

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli ka uruar SHBA-të me rastin e Ditës së Pavarësisë. Pacolli ...